
Boye
Svensson
I Alv finnes det rom for mange interesser, også de som ikke foregår i kodelinjene. For femte sesong på rad stiller vi med eget lag i bedriftsligaen i Counter-Strike!
Etter årets plasseringskamper endte gjengen i 4. divisjon, og kampene kan følges direkte her: https://twitch.tv/alvnoas
Vi har en gjeng som har vært med siden vår første sesong høsten 2023, men interessen for CS-laget har skutt fart og det har åpnet for både innbyttere og nye rekrutter. Nyansatte så vel som de med litt ansiennitet har begynt å melde seg til dyst.
Hos oss handler det ikke om hvem som har høyest rank, men om hvem som har lyst til å spille, øve og ha det gøy sammen.
Alle som vil være med får spille, så lenge man er villig til å legge ned litt innsats og kanskje øve på et par smokes mellom commit-ene.
– Det er fint å ha et felles prosjekt utenfor arbeidshverdagen. Ekstra artig er det selvfølgelig at det har blitt en greie som flere i Alv følger med på når vi spiller kamper. Det er gøy!, forteller Boye, spiller og initiativtaker til CS-laget.
Målet er å bygge et miljø der alle som vil spille får sjansen, og kanskje etter hvert stille med flere Alv-lag i ligaen.CS-laget er bare ett av mange eksempler på bredden av interesser i Alv.
Enten det handler om trening, musikk, brettspill eller gaming, handler det om å skape rom for å dyrke det man liker, sammen med kollegaer.
For oss er lagånd like viktig som aim! Enn så lenge…



